Jarní svoz velkoobjemového odpadu

Takto NE

Dnes proběhl svoz velkoobjemového odpadu, který provedli Hasiči Jankovice.
Děkuji Hasičům Jankovice za jejich dnešní práci, kterou jim my ostatní zbytečně komplikujeme.
Starosta obce
Mgr. Petr Hammerlindl

Vzhledem k opakujícím se problémům a zvyšujícímu se množství odpadu, bych rád znovu popsal základní pravidla pro tento svoz a odpad. Je nutné si uvědomit, že naši hasiči dělají tuto činnost dobrovolně ve svém volnu a nedělejme prosím z nich pracovníky odpadové firmy. Pokud nakládají nedbale a bez rozmyslu na chodník naházený odpad, který jim z různých pytlů, tašek a pytlíků při zvedání na vozidla padá na hlavu a musejí jej sbírat nebo zametat ze země, je ještě s podivem, že to dělají.

Pokud nám tuto činnost nebudou zabezpečovat, bude ji obec nakupovat od odpadových firem na komerčním trhu za úplně jinou cenu a bude to znamenat výrazné zvýšení poplatku za vyprodukovaný odpad, který každý z nás hradí.

Velkoobjemový odpad má svá specifika – jedná se o odpad, který nelze třídit
a nebo se do tradičních nádob na odpad nevejde
(tradiční nádoba je popelnice
a kontejner). Název velkoobjemový je od slov velkého objemu a takto by měl vypadat.

V žádném případě se nejedná o odpad, který můžeme třídit nebo rozebírat.

V příštím podzimním svozu velkoobjemového odpadu se nebude svážet:

- jakýkoliv materiál v platových pytlích a taškách (plastové pytle a tašky obsahovali
z velké části tříditelný odpad, který by se při vytřídění vešel do tradičních odpadových nádob – plast, kov, papír, sklo a drobný netříděný odpad. Dřevo se sváží samostatně.

- odpad, který nebude důsledně oddělen (typicky plastové nádoby s kovovými držáky – plast lze dát do žluté popelnice nebo kontejneru a kovová rukojeť do „zvonu“ na kovový odpad v každé obci, různé hračky s kombinací materiálu atd.)

- okenní a jakéhokoliv jiné rámy se sklem (sklo lze vyklepat a dát do „zvonu“ na sklo a čisté rámy lze svézt s dřevěným odpadem).

- průmyslový plast, typicky z rozebraných vozidel (přístrojové desky nebo jejich části, nárazníky a jejich části a další……). Další odpad z vozidel.

- dřevo neoddělené od ostatních matariálů (kov, plast, sklo aj……)

- nebezpečný odpad, který je svážen firmou SOP ve dvou termínech v roce a který za poslední 4 roky málokdo využívá.

Do dalšího podzimního svozu budou na internetu dostupná všechna pravidla pro svoz velkoobjemového odpadu a pokud tento nebude v den svozu připraven, bude ponechán na místě.

TAKTO NE

Takto NE

Takto NE I

Datum vložení: 20. 4. 2024 16:39